• REGULAMIN KORZYSTANIA Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO I INNYCH URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 6 IM. POLSKICH OLIMPIJCZYKÓW

REGULAMIN_KORZYSTANIA_Z_TELEFONU_KOMORKOWEGO(2).pdf

1. Szkoła daje uczniowi bezpłatną możliwość kontaktowania się z rodzicami (prawnymi opiekunami) przez telefon znajdujący się w sekretariacie szkoły lub drogę internetową.

2. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe i urządzenia elektroniczne (odtwarzacze muzyczne, dyktafony, aparaty cyfrowe, kamery, laptopy, tablety)  na własną odpowiedzialność. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zagubienie czy kradzież sprzętu.

3. Uczeń zobowiązany jest do wyłączenia i schowania telefonu komórkowego oraz innego sprzętu elektronicznego przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych (dotyczy to również słuchawek).

4. Podczas przerw, zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych i pozaszkolnych organizowanych przez szkołę istnieje bezwzględny zakaz korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych (dotyczy to wszystkich funkcji, jakie posiada aparat telefoniczny) oraz innych urządzeń elektronicznych.

5. Użycie przez ucznia telefonu komórkowego lub sprzętu elektronicznego podczas zajęć edukacyjnych jest możliwe wyłącznie w sytuacjach wyjątkowych, po uprzednim uzyskaniu zgody nauczyciela prowadzącego zajęcia.

6. W przypadku naruszenia zasad, o których mowa w punktach 3-5 uczeń przekazuje nauczycielowi telefon lub inne urządzenie, które jest zdeponowane w sekretariacie szkoły. Przed odebraniem telefonu uczeń zobowiązany jest go wyłączyć.

7. Do odebrania telefonu lub urządzeń elektronicznych upoważnieni są rodzice (prawni opiekunowie) ucznia. Zostają oni poinformowani o konsekwencjach złamania zasad przez ucznia.

8. W przypadku, kiedy uczeń odmawia oddania telefonu lub innego urządzenia elektronicznego nauczyciel
          lub wychowawca zawiadamia o tym fakcie rodziców (prawnych opiekunów) i udziela uczniowi nagany.

9. Łamanie ustalonych zasad skutkuje obniżeniem półrocznej, rocznej oceny zachowania.

10. Jeżeli nieregulaminowe użycie telefonu lub sprzętu elektronicznego ma miejsce po raz pierwszy, wówczas wychowawca ma prawo zwrotu urządzenia uczniowi po zakończeniu zajęć edukacyjnych i po przeprowadzeniu
          z nim rozmowy dyscyplinującej.

11. Jeżeli używanie telefonu lub sprzętu elektronicznego w czasie zajęć szkolnych wykazuje znamiona przestępstwa, pracownik szkoły informuje o tym fakcie policję;

• uczniowi nie wolno filmować i fotografować nauczycieli, innych pracowników szkoły oraz uczniów bez ich wiedzy i zgody;

• uczniowi nie wolno nagrywać i w jakikolwiek inny sposób utrwalać przebiegu lekcji bez zgody nauczyciela prowadzącego zajęcia.

12. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas trwania zajęć szkolnych obejmuje także nauczycieli,
          z wyjątkiem spraw służbowych.