• I miejsce w Mistrzostwach Powiatu

• Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w minipiłce siatkowej chłopców z klas VI. Siatkarze rozegrali 3 mecze i wszystkie mecze wygrali wynikiem 2:1.

Najpierw pokonaliśmy Szkołę Podstawową z Wierzbna, potem Szkołę Podstawową nr 2 z Jelcza-Laskowic a na koniec Szkołę Podstawową z Marcinkowic.

Szkołę reprezentowali: Antoni Zendwalewicz, Tymon Wawrzyniak, Szymon Żelem, Igor Potoczniak, Antoni Bagiński, Paweł Dąbrowski, Bartosz Radomski, Oskar Jóźwiak i Filip Przytuła.

Zawody odbyły się 27 lutego 2024 w hali OCKF.

Gratulujemy!

• Konkurs "Najpiękniejsza Maska Karnawałowa"

• W lutym w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu plastycznego na Najpiękniejszą Maskę Karnawałową dla uczniów klas 1-3. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Powstało wiele ciekawych masek wykonanych różnymi technikami.

W tym roku wszystkie prace zostały nagrodzone i wyróżnione dyplomami oraz nagrodami.

• Walentynki

• Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna tradycyjnie zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości.

W tym dniu obowiązywał także specjalny dress code - ubrania w kolorze czerwonym, a na szkolnym korytarzu sprzedawano babeczki i inne słodkości z okazji Dnia Zakochanych.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Martą Alfawicką dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację serduszkowego święta.

• Lekcja o samorządności

• W dniu 14 lutego uczniowie z klasy 7a uczestniczyli w spotkaniu z burmistrzem miasta Oława panem Tomaszem Frischmannem. Lekcja o samorządności i specyfice pracy burmistrza odbyła się w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Spotkanie przebiegało w Sali Rajców.

Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy na tak ważnym stanowisku a także przedstawił zasady funkcjonowania samorządu.  Uczniowie mogli wczuć się w rolę radnych i wziąć udział w dyskusji na temat inwestycji miejskich. Na koniec biorąc udział w głosowaniu mogli poczuć się jak prawdziwi radni miejscy.

Na zakończenie wszyscy otrzymali drobny upominek związany z naszym miastem.

• IV miejsce dziewcząt w piłce ręcznej

• Reprezentacja szkoły w składzie: Pola Podliska, Nikola Sobieska, Milena Pluta, Emilia Andrejczuk, Milena Tomczyk, Julia Rybczyńska, Zosia Salaniec, Magda Stefaniak, Sandra Loy i Oliwia Nędzarek zajęła IV miejsce w zawodach w piłce ręcznej

Zawody odbyły się w piątek 9 lutego 2024 w hali OCKF.

• Tłusty Czwartek

• Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

Dzisiejszy dzień w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!

Serdecznie dziękujemy SU SP6  za słodką niespodziankę.

• Piłka ręczna chłopców

• We wtorek 6 lutego odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego.

Naszą szkołę reprezentowali: Antoni Zendwalewicz, Tymon Wawrzyniak, Szymon Żelem, Igor Potoczniak, Antoni Bagiński, Paweł Dąbrowski, Alan Herba, Hubert Mościcki, Nikodem Nowikowski, Bartosz Białowąs i Szymon Zwierzański.

Nasi zawodnicy zajęli VII miejsce.