Aktualności

          • Szkolny Dzień Sportu

          • W czwartek 18 czerwca 2026 obchodziliśmy święto patrona szkoły. Tradycyjnie w ten dzień mamy w szkole Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie od klasy 0 do klasy VIII spotkali się najpierw w sali gimnastycznej, gdzie mogli obejrzeć krótki program artystyczny. 

            A potem już na stadionie lekkoatletycznym uczniowie rywalizowali w trójboju lekkoatletycznym. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: biegu na dystansie 60m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką. 

            Każdy uczeń, który w tym dniu wziął udział w zawodach został zwycięzcą. Gratulujemy!

          • Zakończenie sportowego roku szkolnego 2025/2026

          • We wtorek 16 czerwca 2026 roku w Sali Rajców oławskiego ratusza odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji w roku szkolnym 2025/2026 organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy. 

            W uroczystości uczestniczyła nasza szkoła, którą reprezentowali wyróżniający się sportowcy z klas IV-VI - Patrycja Borucka i Szymon Zwierzchowski oraz z klas VII-VIII - Laura Cichoń i Antoni Bagiński. 

          • Uczniowie naszej szkoły na uroczystej gali Konkursów Biblijnych!

          • 12 czerwca 2026 r. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Powiatowym e-Konkursie Frazeologicznym, Wielkim Teście ze Znajomości Biblii oraz Konkursie fotograficznym „Biblijne inspiracje”.

            O godz. 11.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie licznie zgromadzili się uczestnicy konkursów oraz zaproszeni goście. W konkursowy klimat wprowadziły zebranych uczennice kl. 5b Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie, Karolina Gancarska i Malwina Gromadzka, z Koła Wokalnego prowadzonego przez Panią Izabelę Smoleń, które wykonały utwór Sanah do słów „Hymnu” Juliusza Słowackiego.

            Idee Powiatowego e-Konkursu Frazeologicznego przedstawiły uczestnikom Pani dyrektor LO nr I Jolanta Szewczyk oraz Pan dr Piotr Wróbel. Wydarzenie to jest współorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Podsumowania rywalizacji dokonała Pani Ewa Piękoś, katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 3. W V edycji konkursu wzięło udział 50 uczestników, z czego 20 uczniów naszej szkoły. Laureatami zostali Mateusz Gardas z kl. 4a i Paweł Kondracki z kl. 4b. Do grona finalistów dostały się Julia Grzeszczuk z kl. 4b oraz Jagoda Dziekańska i Maja Małuszyńska z kl. 4a. Wszyscy laureaci i finaliści dostali dyplomy i nagrody.

            VI edycja konkursów Wielkiego Testu ze Znajomości Biblii i Konkursu fotograficznego „Biblijne inspiracje” nosiła tytuł „Przypowieści i inne gatunki biblijne”. Współorganizatorem tych międzynarodowych przedsięwzięć była również Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, dlatego też o roli konkursów mówiła Pani dyrektor Barbara Turczynowska. Prelekcję podsumowującą Wielki Test ze znajomości Biblii wygłosiła katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 6 Pani Marzena Peregudowska. Wyniki Konkursu fotograficznego „Biblijne inspiracje”, do którego napłynęło 70 prac, przedstawił Pan dr Piotr Wróbel. Podczas multimedialnej prezentacji omówił nagrodzone zdjęcia. Cieszy fakt, że prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 zostały zauważone i docenione. W kategorii realistycznej I miejsce otrzymała Laura Cichoń z kl. 8a (Laura otrzymała też Wyróżnienie w kategorii alegorycznej) zaś Nikola Sobieska z kl. 8a otrzymała III miejsce w kategorii alegorycznej. Do nielicznego grona docenionych uczniów dostał się również uczeń kl. 7a Markijan Petruk, który otrzymał Wyróżnienie w kategorii alegorycznej. Uroczystą galę uświetniły muzyczne występy uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie z Zespołu Muzycznego pod dyrekcją Pana Wiesława Żołyńskiego. Młodzi artyści wykonali sześć utworów.

            Po uroczystości uczestnicy oraz zaproszeni goście udali się do kawiarenki, gdzie mogli skosztować m. in. słodkich wypieków przygotowanych z tej okazji przez Rodziców i uczniów szkół organizujących. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy. Finalistom i laureatom, tak licznie reprezentującym naszą szkołę, gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

            Marzena Peregudowska

          • Za nami wspaniały Festyn Szkolno-Rodzinny!

          • Razem możemy zrobić tak wiele,
            podczas gdy samotnie możemy zrobić tak niewiele
            Helen Keller

            Za nami wspaniały Festyn Szkolno-Rodzinny!

            W środę 10 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się niezapomniany Festyn Szkolno-Rodzinny, który zgromadził całą społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości. Wydarzenie to było zwieńczeniem trwającej cały rok szkolny kampanii na rzecz poprawy jakości relacji międzyludzkich pod hasłem: „Szacunek, Empatia, Równowaga”. Jego celem była integracja społeczności szkolnej, promocja aktywnego spędzania czasu oraz wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Oficjalne otwarcie odbyło się w sali gimnastycznej. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Barbara Turczynowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Adrianna Adamska. W swoich przemówieniach Panie podkreślały wagę integracji oraz wspólnego spędzania czasu, a także podziękowały za zaangażowanie w organizację tego święta. Następnie nasi konferansjerzy – Pani Agnieszka Ostojska-Gołębiowska, uczennica Patrycja Borucka i uczeń Kacper Szostek – przedstawili szczegółowy plan imprezy i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

            Po części oficjalnej teren szkoły zamienił się w tętniący życiem plac zabaw i nauki. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanych stoisk:

            • Strefa Kreatywna
            • Strefa Czytelnicza
            • Wolontariat
            • Pierwsza Pomoc
            • Koraliki
            • Strefa Łamigłówek
            • Lemoniada & Popcorn
            • Wata Cukrowa i Gofry
            • Wystawa Prac Dzieci
            • Dmuchany Zamek

            Wielkim powodzeniem cieszył się Konkurs z Nagrodami. Nic dziwnego, że kolejka chętnych nie miała końca – wszystkie fanty były niezwykle atrakcyjne i wartościowe!

            Młodsi i starsi chętnie korzystali też ze stoisk oferujących napoje i różnorodne przekąski.

            Równolegle z działaniem stoisk odbył się niesamowity pokaz „Mam Talent”. Byliśmy dumni, obserwując występy naszych zdolnych wychowanków. Dzieci zaprezentowały wyjątkowe umiejętności w wielu różnych kategoriach: Recytacja i Matematyka, Sport, Akrobatyka, Śpiew, Instrumenty i Taniec.

            Na scenie wystąpili młodzi muzycy, grający na skrzypcach, flecie poprzecznym, trąbce, klawesynie i keyboardzie. Odbyły się widowiskowe popisy akrobatek, gimnastyczek i tancerek. Dzieci z zerówek oraz uczniowie zachwycili publiczność recytacją i śpiewem. Podziwialiśmy także talenty matematyczne i plastyczne. Gratulujemy pięknych prezentacji!

            Trzymające w napięciu chwile nastąpiły o godzinie 18:20, kiedy to odbył się finał Konkursu z Nagrodami. Emocje sięgały zenitu, a szczęśliwcy wrócili do domów z wyjątkowymi upominkami głównymi. W tym roku do wygrania były: nowoczesna pralka, dwie drukarki, dron oraz monitor!

            Dochód uzyskany podczas festynu (7368,30 zł) zostanie przeznaczony na zorganizowanie kącika integracji i relaksu dla uczniów. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz sponsorów. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za ciekawe pomysły, pracę, poświęcony czas, obecność i piękną, rodzinną atmosferę. Nawet deszczowa aura nie zepsuła klimatu zabawy!

            Zapraszamy do oglądania fotorelacji!

            Dyrektor Szkoły Barbara Turczynowska

            Redakcja: Małgorzata Dopierała

          • Muzyczne spotkanie świetlic

          • 22 maja reprezentantki naszej świetlicy uczestniczyły w XXII Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Świetlicowej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia była „Ekologia na wesoło”.

            Dziewczynki z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem zaprezentowały przygotowany utwór. Przegląd przebiegał w radosnej atmosferze i był okazją do wspólnej zabawy, integracji oraz promowania postaw ekologicznych poprzez muzykę.
            Na zakończenie uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy udanego występu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

            Sandra Tobiasz

          • Egzamin na kartę rowerową zdany na medal!

          • 11 czerwca 24 uczniów klas czwartych naszej szkoły pomyślnie zdało egzamin na kartę rowerową. To efekt całorocznych przygotowań prowadzonych przez panią Agnieszkę Rzemykowską, podczas których uczniowie poznawali przepisy ruchu drogowego, znaki oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

            Finałowym sprawdzianem wiedzy i umiejętności był egzamin przeprowadzony pod czujnym okiem przedstawicieli KPP oraz PZD w Oławie. Nasi młodzi rowerzyści wykazali się doskonałą znajomością zasad ruchu drogowego i świetnie poradzili sobie z zadaniami egzaminacyjnymi.

            Gratulujemy wszystkim nowym posiadaczom kart rowerowych! Teraz mogą już legalnie ruszać w drogę – oczywiście z kaskiem na głowie, uśmiechem na twarzy i przepisami w małym palcu. 🚴‍♀️🚴‍♂️

            Szerokiej drogi i bezpiecznych kilometrów!

          • Konkurs o Flagach – I edycja

          • W naszej szkole w środę 3 czerwca 2026 roku odbyła się I edycja Konkursu o Flagach, którego celem było rozwijanie wiedzy geograficznej i kulturowej uczniów oraz popularyzowanie wiedzy o państwach świata i ich symbolach narodowych. Zorganizowały go nauczycielki współorganizujące kształcenie Agnieszka Ostojska-Gołębiowska, Anna Czerwińska i Patrycja Paprocka.

            Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi znajomość flag różnych krajów, wykazując się dużą wiedzą, spostrzegawczością i zaangażowaniem. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

            Po podsumowaniu wyników wyłoniono laureatów:

            I miejsce – Oliwier Łochański
            II miejsce – Wiktor Sonczek
            III miejsce – Uladzimir Ashurkevich

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy z pasją i zaangażowaniem podjęli konkursowe wyzwanie. Podczas uroczystego podsumowania wręczono dyplomy oraz nagrody, doceniając wiedzę, wysiłek i przygotowanie uczniów.

            Dziękujemy wszystkim za udział i stworzenie wspaniałej atmosfery zdrowej rywalizacji. 

          • Zajęcia z dogoterapii w naszej szkole

          • 28 maja 2026 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0b oraz uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach z dogoterapii, prowadzonych przez firmę Dogo&Logoterapia.

            Spotkania poprowadziła certyfikowana specjalistka Judyta Łuszczyńska, której towarzyszyła niezwykle przyjazna i spokojna suczka rasy pudel królewski – Abi. Już od pierwszych chwil czworonożna terapeutka skradła serca wszystkich uczestników.

            Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać zasady bezpiecznego kontaktu z psem, ale również uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach wspierających budowanie pozytywnych emocji oraz rozwój koncentracji, komunikacji i współpracy. Obecność Abi sprawiła, że dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały przygotowane zadania, a na ich twarzach przez cały czas gościły uśmiechy.

            Zajęcia dostarczyły uczniom wielu radosnych chwil, cennych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Serdecznie dziękujemy pani Judycie Łuszczyńskiej oraz wspaniałej Abi za wizytę i mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnych zajęciach. 

          • Klasa 3a w oławskim Ratuszu

          • 9 czerwca 2026 roku uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w fantastycznej, żywej lekcji historii w oławskim Ratuszu. 

            Pierwszy etap zwiedzania przypadł na Izbę Muzealną Ziemi Oławskiej, gdzie podziwialiśmy ekspozycję „Na falach czasu. Wystawa odbiorników radiowych z okazji 100-lecia Polskiego Radia”. Wystawa przybliżyła nam fascynujące dzieje polskiej radiofonii. Poznaliśmy mnóstwo radiowych ciekawostek i technicznych perełek.

            Drugim i głównym celem naszej wycieczki była Strefa Dziecięca w Centrum Edukacji Historycznej w Oławie, w której historia w niezwykły sposób łączy się z nowoczesnością i świetną zabawą.
            Zabytkowe, klimatyczne piwnice Ratusza skrywają wiele interaktywnych niespodzianek. Trzecioklasiści mogli uczyć się poprzez doświadczenie, korzystając z gier multimedialnych, makiet edukacyjnych oraz magicznych, interaktywnych luster. Każde stanowisko angażowało wyobraźnię uczniów, pozwalając im dosłownie „dotknąć” przeszłości swojego regionu i poznać np. dawne stroje, życie codzienne, środki lokomocji.
            Najbardziej naszych wychowanków zachwyciły zabawy multimedialne i makiety edukacyjne. Poza tym strefa dała też przestrzeń na integrację zespołu klasowego w bezpiecznym i bardzo kreatywnym otoczeniu.

            Wizyta w oławskim CEH była zarówno atrakcyjną formą spędzania czasu, jak i również inspirującą lekcją patriotyzmu lokalnego. 

            Małgorzata Dopierała – wychowawca kl. 3a

          • Puzzle Challenge 2026

          • W naszej szkole w dniu 29 maja odbył się Międzyszkolny Konkurs „Puzzle Challenge 2026”, w którym udział wzięli uczniowie z kilku szkół z naszego regionu. Celem wydarzenia było rozwijanie spostrzegawczości, umiejętności logicznego myślenia oraz współpracy w zespole.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna wyłoniona podczas szkolnych eliminacji. Uczestnicy mieli za zadanie ułożyć w jak najkrótszym czasie zestaw puzzli składający się z 500 elementów. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i doskonałą organizacją pracy. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców konkursu, którzy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Udział w konkursie był dla uczniów nie tylko okazją do sprawdzenia swoich możliwości, ale również do integracji z rówieśnikami z innych szkól i rozwijania własnych zainteresowań i pasji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

          • Złoto i srebro dla naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Informatycznym!

          • Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym sukcesie uczniów naszej szkoły w XXI Powiatowym Konkursie Informatycznym „Matematyczne inspiracje – geometria w sztuce”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Powiatowy Ośrodek Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie.

            Konkurs promował kreatywne wykorzystanie technologii informacyjnej, rozwijanie zainteresowań matematyką, w szczególności geometrią, oraz ukazywanie jej związków ze sztuką. Uczestnicy mieli za zadanie samodzielnie wykonać autorskie prace graficzne inspirowane geometrią, wykazując się pomysłowością, talentem artystycznym oraz umiejętnościami informatycznymi.

            Nasi uczniowie spisali się znakomicie, zdobywając najwyższe miejsca na podium:

            🥇 I miejsce – Zofia Przybylska 8a

            🥈 II miejsce – Vinichenko Dmytro 8a

            To ogromne osiągnięcie jest efektem nie tylko talentu i zaangażowania uczniów, ale również systematycznej pracy oraz wsparcia ze strony nauczycieli.

            Sukces ten jest także powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Potwierdza wysoki poziom nauczania, zaangażowanie grona pedagogicznego oraz skuteczne wspieranie uczniów w rozwijaniu ich talentów i zainteresowań. W naszej szkole stawiamy na kreatywność, nowoczesne technologie oraz wszechstronny rozwój młodych ludzi, a osiągnięcia naszych uczniów są najlepszym dowodem na to, że obrany kierunek przynosi znakomite efekty.

            Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunowi. Życzymy kolejnych sukcesów, niegasnącej pasji do odkrywania świata matematyki i informatyki oraz dalszego rozwijania swoich talentów.

            Brawo! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

            Joanna Porcenaluk

          • Czyste powietrze wokół nas

          • Ogólnopolski program edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” i program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” dla oddziałów przedszkolnych

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zaprosił zerówkowiczów do udziału w Ogólnopolskim programie edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” oraz programie edukacyjnym „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”

            Program edukacyjny „Czyste powietrze wokół nas” miał na celu rozwijanie świadomości zdrowotnej dzieci oraz kształtowanie właściwych postaw wobec palenia tytoniu. Zerówkowicze wykonali pracę plastyczną „Smok Dinek – nie pal przy mnie”. Dzieci wycinały smoki, a następnie malowały je farbami. Do gotowych smoków przykleiły pomalowane przez siebie kwiatki. Zabawy dydaktyczne oraz praca plastyczna uświadomiła dzieciom, jak ważne jest czyste powietrze dla naszego zdrowia. Realizacja programu „Czyste powietrze wokół nas” przyczyniła się do zwiększenia świadomości dzieci w zakresie zdrowego stylu życia oraz szkodliwości dymu tytoniowego. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w aktywnościach i wykazywali duże zainteresowanie tematyką zajęć. Program stanowił ważny element profilaktyki zdrowotnej w oddziałach przedszkolnych.

            Zajęcia „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” wzbudziły duże zainteresowanie dzieci tematyką zdrowego odżywiania i ekologii. Sześciolatki zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia oraz dopasowywały produkty spożywcze do poszczególnych pięter. Zabawy w rozpoznawanie produktów ekologicznych przyczyniły się do zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania. Dzieci skomponowały również swój własny zdrowy posiłek na talerzu – zdrowe śniadanie. Zerówkowicze udali się do sklepu spożywczego, aby w praktyce poznać produkty ekologiczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, wykazywały duże zaangażowanie podczas rozmów oraz świetnie się przy tym bawiły!

            Adrianna Zaremba
            Joanna Zabłocka

          • Program edukacyjny „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy”

          • Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych przystąpiły do programu prozdrowotnego w zakresie podstawowej wiedzy o zdrowiu z okazji Dnia Matki.

            Jest to inicjatywa profilaktyczna Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii oraz Wojewódzkiej i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa dolnośląskiego. W ramach programu dzieci kolorowały laurki dla swoich Mam z zaproszeniem na badanie cytologiczne, a po wystawie wręczyły je z okazji Dnia Matki. Dla wszystkich Mam został również wywieszony „List dla Pani” - zaproszenie do udziału w badaniach profilaktycznych oraz informacja o miejscach wykonywania świadczeń w programach profilaktycznych dedykowanych kobietom, finansowanych ze środków publicznych (NFZ).

            Adrianna Zaremba
            Joanna Zabłocka

          • Zajęcia karciane w Bibliotece Pedagogicznej

          • Matematyka nie musi być nudna ani trudna. Drugiego czerwca 2026 r. uczniowie z klasy 3a przekonali się o tym, spędzając wyjątkowy czas w Bibliotece Pedagogicznej w Oławie na zajęciach „Matematyczne Wyzwania w Bibliotece” z wykorzystaniem Kart Grabowskiego.  

            Przemiłe Panie bibliotekarki dostarczyły trzecioklasistom niezwykłych emocji i wyzwań. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny, każda z nich stanęła do rywalizacji w grach karcianych, w których liczyły się spostrzegawczość, logiczne myślenie i dobra zabawa. Uczestnicy konkurowali w dwóch rundach gier matematycznych i logicznych: „Detektyw”, „Zaczarowany Bank”, „Jubiler” oraz „Piraci”.

            Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywnością oraz duchem zdrowej rywalizacji. Po podliczeniu punktów wyłoniono najlepszych graczy:
            •    I miejsce – STANISŁAW (44 punkty)
            •    II miejsce – MARINA (39 punktów)
            •    III miejsce – MILENA (36 punktów)

            Gratulacje!

            Na zakończenie uczniowie otrzymali od Pań bibliotekarek pamiątkowe przypinki „Mistrz Kart Grabowskiego” i słodkie „co nieco”.

            Małgorzata Dopierała

          • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Wczesnoszkolnej

          • Po eliminacjach szkolnych w konkursie „Mały Omnibus” wyłoniliśmy zwycięzców, którzy udali się na międzyszkolny etap Konkursu Wiedzy Wczesnoszkolnej.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3b: Wiktor Sonczek oraz Uladzimir Ashurkevich. Chłopcy rozwiązywali zadania z zakresu edukacji przyrodniczej, polonistycznej i matematycznej. Po możliwości sprawdzenia się i zmierzenia z uczniami pozostałych szkół Wiktor zdobył II miejsce, a Uladzimir III. Uczniowie otrzymali statuetki laureata konkursu w postaci sowy, dyplomy oraz książki.

            Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu!

            Organizator Szkolnego Konkursu „Mały Omnibus”
            Anna Nowak

          • Dzień Dziecka w klasie 4A – słodkie świętowanie i wspólna zabawa!

          • Tegoroczny Dzień Dziecka klasa 4A spędziła w wyjątkowo radosnej atmosferze, z dala od szkolnych ławek. Świętowanie rozpoczęło się od niezwykle przyjemnego akcentu – uczniowie wraz z wychowawcą wybrali się na przepyszne lody na ulicę Rocha. Chwila słodkiego zapomnienia była idealnym wstępem do dalszych atrakcji.

            Po udanej uczcie cała grupa udała się do Parku Miejskiego, aby spędzić czas na aktywnej zabawie w Miasteczku. Śmiechom, wspólnym grom i harcom na świeżym powietrzu nie było końca! Zadowoleni, uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii czwartoklasiści wrócili do domów, szczęśliwi z czasu spędzonego razem poza szkolnymi murami. To był naprawdę udany dzień! 

          • Ogromny sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie AleMózgi!

          • Z wielką dumą informujemy o wyjątkowym osiągnięciu uczniów naszej szkoły. Jan Zawada kl.4b i Antonii Bagiński kl. 8a zdobyli tytuł Laureatów IV miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym AleMózgi!, plasując się w ścisłej czołówce najlepszych młodych matematyków i programistów w Polsce.

            Konkurs AleMózgi! to prestiżowe, ogólnopolskie przedsięwzięcie skierowane do uczniów szkół podstawowych. Jego celem jest rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, matematyki, informatyki oraz programowania. Rywalizacja składa się z trzech etapów. Uczestnicy rozwiązują zadania matematyczne, logiczne oraz programistyczne, a w kolejnych etapach zdobywają również wiedzę z zakresu programowania w języku Python i algorytmiki.

            Tegoroczna edycja zgromadziła tysiące uczniów z całej Polski. Dotarcie do finału wymagało ogromnej wiedzy, systematycznej pracy, wytrwałości oraz umiejętności rozwiązywania nietuzinkowych problemów matematycznych i informatycznych. Uzyskanie tytułu laureata jest dowodem najwyższych kompetencji i wielkiego zaangażowania.

            Serdecznie gratulujemy Janowi i Antoniemu tego znakomitego wyniku. Jesteśmy niezwykle dumni, że reprezentowali naszą szkołę na tak wysokim poziomie. Życzymy im kolejnych sukcesów, rozwijania swoich pasji oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań.

            Brawo! To ogromny sukces zarówno naszych uczniów, jak i całej społeczności szkolnej!

            Joanna Porcenaluk