Aktualności
Muzycznym krokiem do Niepodległej
- 06.12.2018
Podsumowanie akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”
Zależało nam na tym, aby to wpisujące się w klimat radości z odzyskanej przed stu laty niepodległości spotkanie odbyło się właśnie w takiej przestrzeni. To rodzina i Kościół sprawiły, że mimo zaborów przetrwaliśmy jako naród i dzisiaj możemy cieszyć się z odzyskanej sto lat temu wolności – tymi słowami przywitały gości zebranych w Centrum Formacji przy naszej parafii nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, a jednocześnie wolontariuszki akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, prowadzące międzypokoleniowe spotkanie pt. „Muzycznym krokiem do Niepodległej”. Spotkanie miało miejsce 5 listopada, a wzięły w nim udział świeckie, duchowe i oświatowe władze naszego miasta, przedstawiciele oławskiego Związku Sybiraków i Klubu Seniora, przedstawiciele oławskich szkół, gospodarze – społeczność SP nr
- Muzycznym krokiem do Niepodległej: Czytaj więcej
Warsztaty medialne
- 06.12.2018
PREKINEMATOGRAFIA DLA SIÓDMOKLASISTÓW
22.11.2018r. byliśmy z całą klasą na warsztatach o historii kina . Zajęcia odbyły się w kinie „Odra” przy ulicy Młyńskiej. Trwały (TYLKO!) 2 godziny i były bardzo ciekawe . Pan Marcin Skorek, prelegent – filmowiec, opowiadał o tym, jak kiedyś ludzie oglądali i tworzyli filmy. Pozwolił nam wziąć na pamiątkę kawałek taśmy filmowej, na której, jak się ją podłoży pod światło, widać kolorowe obrazy.
- Warsztaty medialne: Czytaj więcej
Finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Literackiego
- 06.12.2018
WOJTEK WŚRÓD NAJLEPSZYCH PIÓR DOLNEGO ŚLĄSKA!
W czwartek, 29 listopada, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala XIV Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”, adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów najstarszych klas szkół podstawowych i gimnazjów.
- Finał XIV Dolnośląskiego Konkursu Literackiego: Czytaj więcej
Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań - listopad
- 30.11.2018
"Sie pomaga"
8 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych miały możliwość uczestniczenia w przedstawieniu wystawianym przez przedstawicieli fundacji „Się pomaga” z Wrocławia. Głównym bohaterem był chłopiec poruszający się na wózku inwalidzkim z mózgowym porażeniem dziecięcym i jego pełno sprawna koleżanka. Opowiedzieli dzieciom jak można żyć mając ten rodzaj niepełnosprawności. Uświadomili, że inny nie znaczy gorszy. Każdy z uczniów mógł zadać pytanie Tomkowi. Na końcu omówiono również inne rodzaje niepełnosprawności, a na pożegnanie wykonano gesty w języku migowym dziękujące za udział w warsztatach.
- Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań - listopad: Czytaj więcej
Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań - październik
- 30.11.2018
Odwiedziny w szkolnej bibliotece
Dnia 11 października, klasa II „a”, wraz w nauczycielkami odwiedziła szkolną bibliotekę. Była to okazja do założenia uczniom kart czytelnika i wypożyczenia pierwszych książek. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wszystkie działy czytelnicze, mogły również przejrzeć książki, które je interesują. Miłym akcentem było przekazanie 10 pozycji książkowych na rzecz szkolnej biblioteki.
- Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań - październik: Czytaj więcej
Otrzęsiny klas 7
- 20.11.2018
- 24
Dnia 16.11.2018r. odbyły się otrzęsiny klas siódmych pod hasłem ,,Kraje świata”. Jak nakazuje tradycja, zanim szkoła przyjmie do swojej społeczności nowych członków, poddaje ich próbie. Takim próbom zostali poddani w piątek uczniowie klas siódmych. Uczniowie klas starszych przygotowali młodszym kolegom szereg ciekawych konkurencji. Każda klasa przebrała się za wcześniej wylosowany kraj. Wszyscy wyglądali zabawnie i kolorowo. Bawili się niesamowicie! Siódmoklasiści mieli możliwość pokazania swoich umiejętności wokalnych, tanecznych, sprawnościowych oraz literackich w konkurencji „autoprezentacja”. Po wyrównanej, zażartej, ale honorowej walce: I miejsce zajęła klasa 7D, II miejsce klasa 7C, III miejsce klasa 7 G. Nieważne jednak było zwycięstwo. Liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki. Podsumowując można stwierdzić, iż siódmoklasiści udowodnili, że są zgraną grupą. Zmagania
- Otrzęsiny klas 7: Czytaj więcej
100 zadań na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości
- 20.11.2018
Dnia 09.11.2018r w naszej szkole odbył się konkurs „100 zadań na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę – Mistrz ułamków”. Zorganizowali go nauczyciele matematyki:
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 51 osób. Uśmiechnięci uczniowie zajęli miejsca w salach i otrzymali karty pracy. Na kartach znajdowało się 100 zadań z ułamków, które uczestnicy mieli rozwiązać w 55 minut. Uczniowie od razu wzięli się do pracy. W sali panowała kompletna cisza. Każdy skupiał się na zadaniach, żeby rozwiązać ich jak najwięcej. Po skończonej pracy zadowoleni uczestnicy oddali karty i wyszli z sal.
- 100 zadań na 100 rocznicę odzyskania Niepodległości: Czytaj więcej
Wycieczka klas 7c i 7d
- 20.11.2018
Pierwszą wycieczkę – uważamy za udaną. Widzieliśmy wiele, słyszeliśmy więcej i spędziliśmy czas razem. Niepozorne dwa dni w małym miasteczku, nieopodal gór, wywołały u nas pozytywne emocje.
Wszystko rozpoczęło się od jazdy, dość krótkiej. Przez śpiewy co chwilę przerywanej. Legendy opowiedziane, wiele nas nauczyły. Spacer po parku i rynku, wywołał uśmiechy na twarzy.
- Wycieczka klas 7c i 7d: Czytaj więcej
Narodowe Święto Niepodległości
- 20.11.2018
Wokół 100. rocznicy odzyskania niepodległości
Szkoła patriotów
Tak można nazwać każdą szkołę, gdyż każda jest zobowiązana do kształtowania patriotycznych postaw uczniów. Nie każda posiada jednak certyfikat „Szkoły patriotów”, który dzięki uczestnictwie w programie edukacyjnym „Polska moja ojczyzna” otrzymała Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie. Poruszające zagadnienia patriotyzmu, właściwych postaw oraz naszego dziedzictwa kulturowego zajęcia podkreślały wyjątkowość roku 2018. Projekt zakończył się sesją zdjęciową najmłodszych uczniów, przebranych w mundury żołnierzy i sanitariuszek, uszytych przez profesjonalnych krawców na potrzeby grup rekonstrukcyjnych. Szkoła otrzymała certyfikat, a wszyscy uczestnicy zajęć dyplomy „Małego patrioty”.
- Narodowe Święto Niepodległości: Czytaj więcej
"Wolność kocham i rozumiem"
- 15.11.2018
Dnia 30.10.2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły, uczestnicząca w konkursie pt. „Wolność – kocham i rozumiem”, wybrała się wraz z Panią Eweliną Szczyszek do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Konkurs miał za zadanie obudzić w uczniach ducha patriotyzmu oraz kreatywności, ponieważ fotografia, film, prezentacja multimedialna czy praca plastyczna okazały się ciekawym sposobem na przekazanie idei wolności i niepodległości.
- "Wolność kocham i rozumiem": Czytaj więcej
Konkurs 100 pytań na 100-lecie niepodległości
- 15.11.2018
W dniu 7 listopada 2018 roku w Sali Rajców Urzędu Miejskiego odbył się finał konkursu wiedzy o Polsce "100 pytań na 100-lecie niepodległości" przygotowanego przez pracowników Biblioteki „Koronka”. Konkurs zorganizowano w ramach oławskich obchodów tej ważnej rocznicy. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą na temat historii, geografii i kultury Polski. W finale uczestniczyło 10 uczniów ostatnich klas gimnazjalnych ze szkół podstawowych nr 3 oraz nr 6 wyłonionych w eliminacjach, które odbyły się 25 października tego roku. Do ścisłego finału zakwalifikowała się trójka uczestników. Po wyrównanej i zaciętej walce pierwsze miejsce zajął Jakub Rękas z SP nr 6, drugie Aleksandra Biela z SP nr 6, a trzecie Hanna Kuniniec z SP nr 3. Zuzanna Flis SP nr 6 piąte miejsce, Aleksandra Guza SP nr 6 miejsce 9 i Małgorzata Bienias SP nr 6 miejsce 10. Dyplomy i nagrody ufundowane przez Bibliotekę „Koronka” o
- Konkurs 100 pytań na 100-lecie niepodległości: Czytaj więcej
Archipelag Skarbów 2018
- 13.11.2018
- 21
- Archipelag Skarbów 2018: Czytaj więcej
Szlakiem Gór Opawskich
- 06.11.2018
- 11
25 października uczniowie klas 7A, 7E, 7G i 7H udali się na dwudniową wycieczkę integracyjną do Głuchołaz. Pierwszego dnia - zwiedziliśmy Park Krajobrazowy Gór Opawskich - raźno wyruszyliśmy na podbój najwyższego po polskiej stronie szczytu - Kopy Biskupiej. Oj, nie było łatwo … Z pozoru niewysoka i łagodna górka, pod koniec wspinaczki urosła w umęczonych do granic wytrzymałości turystów do rozmiarów alpejskich szczytów! Ale nas nogi bolały! Jednak najbardziej wytrwali zdołali wspiąć się jeszcze na wieżę widokową, z której rozciąga się niesamowita panorama okolicy. W szczęśliwy zejściu z góry pomagało nam ciepłe słońce.
- Szlakiem Gór Opawskich: Czytaj więcej
Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań wrzesień - październik
- 04.11.2018
Dzień uśmiechu w klasie 2
Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej - pogadanka o bezpieczeństwie
Uroczyste Obchody Dnia Kombatanta
Klasowy Dzień Kropki
Spotkanie z Panią Teatrzyk - Przedstawienie pt: " Trzy Świnki"
Międzynarodowy dzień osób z Afazją Rozwojową- zajęcia dla klas 0-2
- Edukacja wczesnoszkolna - podsumowanie działań wrzesień - październik: Czytaj więcej
Po raz dziesiąty zakwitnie nadzieja
- 24.10.2018
Jubileuszowa, X Edycja Oławskich Pól Nadziei została uroczyście zainaugurowana w czwartek, 18 października 2018r. Pracownicy i wolontariusze Hospicjum Domowego „Caritas” w Oławie spotkali się wspólnie z zaproszonymi gośćmi w Oławskim Centrum Sztuki. Atmosfera spotkania, jak co roku była radosna, a z okazji jubileuszu radosna i bardzo uroczysta. Uczestników spotkania powitał lekarz Hospicjum Domowego w Oławie pan Adam Dziadura. W ciepłych słowach dziękował wszystkim za przybycie oraz trwanie z Hospicjum przez ostatnie 10 lat.
Następnie, oglądając film o oławskich „Polach Nadziei” uczestnicy przeżywali po raz kolejny tamte wydarzenia: sadzenie cebulek, kwesty, radosne i rozśpiewane marsze żonkilowe. Uroczystość zakończył wspaniały tort, a następnie zaproszenie na zasadzenie cebulek żonkili. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół oławskich oraz okolic Oławy, które to- Po raz dziesiąty zakwitnie nadzieja: Czytaj więcej
Gwiazdy w Sali Rajców
- 23.10.2018
16 X - miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
Gwiazdami można nazwać naszych uczniów (oraz absolwentkę), którzy 16 października br. wystąpili w oławskim Ratuszu podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja naszej szkoły oraz niektórzy pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni odbierali wówczas nagrody i wyróżnienia, a uczniowie zapewnili całości oprawę muzyczną. W gronie gwiazd znaleźli się:
• Jan Buchowski VII c – gitara
• Maja Barktiewicz VIII f – wokal
• Kamila Woźniak VIII b – skrzypce
• Natalia Hołówka (absolwentka) – wokal
• Maksymilian Szewczyk VIII f – saksofon- Gwiazdy w Sali Rajców: Czytaj więcej
„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”
- 21.10.2018
5 października – podsumowanie IX edycji akcji
„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”W sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu 5 października br. odbyło się uroczyste podsumowanie IX akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W uroczystości uczestniczyły władze państwowe i kościelne. Uroczystość rozpoczęły inicjatorki akcji - p. Grażyna Orłowska-Sondej i p. Beata Pawłowicz. Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach podkreślali ważne aspekty akcji, a przede wszystkim płynący z niej patriotyzm oraz podkreślali, jak ogromną pracę wykonują nauczyciele i wolontariusze, którzy poświęcają swój wolny, wakacyjny czas na ciężką pracę porządkując polskie cmentarze na Kresach Wschodnich. Na koniec zostały wręczone podziękowania za opiekę nad młodzieżą podczas akcji, które z rąk organizatorów odebrały również przedstawicielki naszej szkoły –
p. Wioletta Maciejewicz – Guź i p. Jolanta S- „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”: Czytaj więcej
14 października – Dzień Edukacji Narodowej
- 21.10.2018
14 października – Dzień Edukacji Narodowej
DOPUSZCZAJĄCO – WYRÓŻNIAJĄCOTradycyjny DEN obchodziliśmy w naszej szkole w piątek
12 października. Tego dnia wszyscy uczniowie klas VII oraz przedstawiciele starszych oddziałów mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez nauczycieli: p. Bożenę Chmiel, p. Jadwigę Dąbrowską – Juśkiewicz, p. Annę Kirkiewicz, p. Elżbietę Leś i p. Jolantę Szewczyk.
W pierwszej części starszym przypomniano, a młodszym zaprezentowano elementy szkolnej tradycji. Omówiono symbolikę i wygląd sztandaru, odczytano historię szkolnego hymnu, a także „Dekalog Ucznia – Olimpijczyka”.
Druga część okazała się zdecydowanie mniej poważna. Na czerwonym dywanie pojawiły się wówczas wizualizacje uczniowskich ocen – od ocen celujących (Julia Wysocka i Radek Walczak), po niedostateczne (Amelia Pawłowska i Gabriel Senyszyn). Novum okazały się oceny nauczycielskie. Spoś- 14 października – Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
Pasowanie na ucznia
- 14.10.2018
- 28
- Pasowanie na ucznia : Czytaj więcej
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
- 14.10.2018
Dnia 03.09.2018 r. o godzinie 9:30 na sali gimnastycznej odbyło się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 klas 7. Apel przygotowali uczniowie klasy 8F w następującym składzie: Maja Bartkiewicz, Dominika Szarf, Patrycja Narolska, Maja Słabicka, Natalia Winogradow, Paulina Madej, Maksymilian Szewczyk oraz Filip Mendak. Zaprezentowali przedstawienie do scenariusza p.Katarzyny Rakowieckiej oraz zaśpiewali piosenkę Zdzisławy Sośnickiej pt. "Żegnaj lato na rok''. Tymi słowami pożegnali tegoroczne lato.
- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019: Czytaj więcej
Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 852727