• Gala Międzynarodowych Konkursów

• BIBLIJNEGO I FOTOGRAFICZNEGO

W piątek 16 czerwca w Liceum Ogólnokształcącym w Oławie  odbyła się uroczysta Gala, na której rozdano nagrody i dyplomy w Powiatowym  e-Konkursie Frazeologii Biblijnej.

W konkursie uczestniczyło 46 uczniów z 8 szkół powiatu oławskiego. Laureatami konkursu frazeologicznego zostało 15 uczniów, w tym 4 z naszej szkoły:1. Hubert Mościcki 4a2. Milena Tomczyk 4a3. Milena Pluta 4a4. Izabela Stelmach 4b. Nagrodę główną, tytuł ,,Alfy i Omegi Frazeologii Biblijnej otrzymała Milena Pluta.

Gratulujemy uczniom i rodzicom

• Podsumowanie sportowego roku szkolnego

• We wtorek 13 czerwca w Sali Rajców w oławskim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie sportowego roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystości obecni byli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich oławskim szkół podstawowych.

Burmistrz Miasta wręczał puchary i dyplomy wszystkim reprezentacjom szkół gratulując osiągnietych wyników i życząc dalszych sukcesów sprotowych.
            (fot. Urząd MIejski)

• Wycieczka do Skansenu w Opolu

• W czwartek 25 maja uczniowie z klasy 2a i wychowankowie z oddziału przedszkolnego 0a wraz z wychowawcami i opiekunami zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

To niezwykłe miejsce pozwoliło nam przenieść się w czasie i zobaczyć jak kiedyś żyli ludzie, jak wyglądały wnętrza domów. Zwiedziliśmy młyn wodny i spichlerze. Mogliśmy zobaczyć jak pracuje kowal i kupić wykonane przez niego pamiątki. Siedzieliśmy też w szkolnych ławach dawnej szkoły –  „trochę” innej niż nasza.

Czas zleciał nam bardzo szybko. Było to wyjątkowe miejsce i chętnie pojedziemy tam jeszcze raz, w przyszłym roku. Kolejnym razem nauczymy się piec prawdziwy chleb.

wychowawcy:
            Iwona Dobosz
            Małgorzata Dopierała

• Szkolny Dzień Sportu

• Blisko 300 uczniów z klas 0-6 wystąpiło w Szkolnym Dniu Sportu. Wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić się w trójboju lekkoatletycznym - w biegu na 40 m, w skoku w dal oraz w rzucie piłeczką.
            Najlepsi w każdej klasie stanęli na podium oraz otrzymali medale i dyplomy.

Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dobrych wyników.

A wszystkim nauczycielom dziękuję za pomoc w organizacji imprezy.

Jacek Bereżnicki