• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” - to wieloletni program uchwalony przez Radę Ministrów, mający na celu poprawę czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek ( w tym szkolnych) . Cel ten jest realizowany poprzez wsparcie finansowe ze strony państwa, a także władz lokalnych.

Pod koniec ubiegłego roku kalendarzowego nasza szkoła wystąpiła z wnioskiem o przyjęcie do ostatniej już edycji tego programu i … zostaliśmy zakwalifikowani!!!

Po otrzymaniu środków finansowych na zakup nowości wydawniczych rozpoczęliśmy działania, które zgodnie z 3. priorytetem tego programu, mają na celu:

rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży”. Do działań tych włączyli się wszyscy nauczyciele wraz z uczniami. Już od września zaczęliśmy realizować wcześniej podjęte założenia. Liczymy również na owocną współpracę z rodzicami naszych uczniów. Wsparcie finansowe, które otrzymaliśmy, to 15000 złotych ! To bardzo dużo, ale żeby je mądrze wydać, potrzebujemy pomocy w formie podpowiedzi, co dzieci czy młodzież chętnie czytają. Prosimy o podawanie tytułów i autorów ulubionych książek. Nie chcemy, żeby szkolna biblioteka była tylko wypożyczalnią lektur! Razem stwórzmy z niej miejsce przyjazne dla wszystkich, oferujące ciekawe książki i podejmujące szeroko zakrojone działania, które będą wspierały czytelnictwo wśród naszych uczniów. Czytający człowiek- to myślący człowiek!

Zachęcam do odwiedzania strony internetowej szkoły, na której będą pojawiać się relacje z podejmowanych działań.

bibliotekarz Ilona Stefaniak