• Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie,
          z powodu trwającej pandemii i zdalnego nauczania, nie mamy możliwości zorganizowania dla Was spotkań w realnej rzeczywistości, stąd ten list. Chcemy podkreślić i przypomnieć w nim wartości, jakie niesie ze sobą lektura książek.
          Dlaczego warto czytać?
               Nie ulega wątpliwości, że kontakt z książką ma ogromny wpływ na rozwój człowieka. Książka bowiem rozwija naszą pamięć, koncentrację, kreatywność, dostarcza wiedzy o świecie, ludziach, kształtuje hierarchię wartości. Czytanie ze zrozumieniem to umiejętność niezbędna na każdym przedmiocie szkolnym i po prostu w życiu.
               Książka w życiu młodego człowieka może pełnić bardzo ważną rolę. Młodzież poszukuje odpowiedzi na nurtujące je pytania o życiu,relacjach międzyludzkich, szuka wzorców, na których ukształtuje światopogląd, a to odnajduje właśnie    w literaturze. Książka może również wpłynąć na komunikację pomiędzy dziećmi a dorosłymi- tak łatwo się rozmawia, gdy dzielimy się wrażeniami po przeczytaniu tej samej książki! Ile radości czerpaliśmy ze wspólnego czytania przed snem, gdy nasze dorosłe dzieci były jeszcze maluszkami! Czytanie jest więc mądrym i bardzo łatwym sposobem budowania więzi rodzinnej czy autorytetu rodzica. Powinniśmy utwierdzać młodzież w przekonaniu, że czytanie jest przyjemne, konieczne i mądre. Z pewnością przyniesie jej to dużo pożytku, a korzyści wynikające z czytania przełożą się na lepsze wyniki w szkole i prostsze funkcjonowanie w codziennej rzeczywistości.
          Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów ( Amo Jones)