• Międzynarodowy dzień postaci z bajek

• Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 zamieniła się w krainę, którą odwiedziły przeróżne bajkowe postacie. Przez dwa dni, 6 i 7 listopada, witała je bajkowa księżniczka, w którą wcieliła się pani bibliotekarka.

Były zabawy w oddzielanie fasoli i ryżu, zamrażanie dzieci przez śniegową kulę, tańce i swawole. Nastrój panował wspaniały, szkoda było wracać do klas. Najlepiej oddadzą to zdjęcia.

Bibliotekarka Ilona Stefaniak

• Warsztaty plastyczno-techniczne w grupie 0B

• Przed Narodowym Świętem Niepodległości zaprosiliśmy Rodziców do pomocy przy wykonaniu kokardy narodowej, którą założymy na uroczystym apelu. Spotkanie upłynęło w serdecznej, przyjemnej atmosferze, każdy nawzajem sobie pomagał, a na efekty nie było trzeba długo czekać. Dziękujemy za pomoc.

Jadwiga Mazurek

• Konkurs plastyczny w oddziałach przedszkolnych

• W październiku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A, 0B brały udział w szkolnym  konkursie plastycznym pod hasłem „Złota, polska jesień”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej jesień z wykorzystaniem różnych technik oraz materiałów przyrodniczych i ekologicznych.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, wpłynęło wiele prac, a ich różnorodność  świadczyła o twórczej wyobraźni i kreatywności dzieci. Wybrano najlepsze i najciekawsze prace, które znajdują się na tablicy naszej szkoły. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do dalszych plastycznych wyzwań!!

Anna Daaikar
            Jadwiga Mazurek

• Bal Wszystkich Świętych

• W tym roku poraz 6 odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych. Podczas którego dzieci pokazały swoje stroje i opowiedziały ciekawe historie o prezentowanym świetym. W tym roku pokazała się błogosławiona Wiktoria, która 10 września 2023r. została wraz z mężem i siedmiorgiem dzieci ogłoszoni błogosławionymi. Były tańce, śpiewy i słodkości.

Wszystkie dzieci przedstawiające święte postacie otrzymały rzeczowe nagrody. Dziękuję rodzicom za zaangażowanie się w przygotowanie strojów dzieciom. Zapraszam w przyszłym roku. Promujmy dobro i wartościowych ludzi.

Katechetka Elżbieta Zarówna

• Minikoszykówka chłopców

• Reprezentacja szkoły w składzie: Bartek Radomski,Tymon Wawrzyniak, Konstantyn Smirnov, Igor Potoczniak, Antek Zendwalewicz, Antek Bagiński, Nikodem Nowikowski, Oskar Jóźwiak, Alan Herba, Filip Przytuła i Bartek Białowąs wystąpiła w Międzyszkolnym turnieju w minikoszykówce.

W zawodach, które odbyły się we wtorek 31 października w Szkole Podstawowej nr 1 w Oławie, chłopcy zajęli VII miejsce.