Aktualności
Dzień Dinozaura
- 5
Dzień Babci i Dziadka
W Szkole Podstawowej nr 6 w Oławie odbyły się wyjątkowe spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowane przez uczniów klasy IA pod opieką pani Anny Daaikar oraz uczniów klasy III B pod czujnym okiem pani Joanny Zabłockiej.
Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście – kochane babcie i dziadkowie, którzy z niecierpliwością czekali na występ swoich wnucząt. Dzieci zaprezentowały piękne przedstawienie, w którym nawiązały do wspomnień z młodości dziadków. Pełen ciepła i nostalgii program artystyczny wzruszył zgromadzonych, a liczne brawa były najlepszym dowodem uznania dla małych artystów.
Po występie nie zabrakło wspólnych zdjęć, serdecznych rozmów i miłych chwil spędzonych razem. Spotkanie było pełne emocji, radości i wdzięczności, a uśmiechy na twarzach dziadków potwierdziły, jak ważne są takie chwile spędzone w rodzinnym gronie.
Joanna Zabłocka
Anna Daaikar
I miejsce w minisiatkówce dziewcząt z klas V
Dziewczęta z klas V wygrały turniej minisiatkówki w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Oławie. Reprezentantki naszej szkoły rozegrały pięć meczów, wygrywając kolejno z SP8, SP4, SP3 i SP1. W ostatnim meczu po zaciętej walce przegłały w tiebreaku z SP2.
3Naszą szkołę reprezentwały: Oliwia Czepiel, Oliwia Smolińska, Natalia Grabowska, Ewa Szczukiecka, Nicola Gliszczyńska, Lena Pałgan, Liliana Szponar i Laura Zając.
Gratulujemy!
Zawody odbyły się w środę 26 lutego w hali OCKF.
Karnawał 2025
„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”
7W ostatnich dniach w naszej szkole było dosyć gwarno i wesoło, a to za sprawą wyczekiwanej zabawy karnawałowej.
27 lutego przy muzyce doskonale bawili się uczniowie klas IV-VIII, wspólnie świętując walentynki oraz ostatnie dni karnawału. Nie było mowy o podpieraniu ścian!
Na balu zorganizowany był konkurs na najpiękniejsze przebranie oraz konkurs na króla i królową balu. Królem został Adrian Rechenek z klasy 6 B, królową Katharina Konobyevaz klasy 7 B.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.
Kolejny Karnawał za rok!
Powiatowy Konkurs recytatorski Young Actors Scene
Dnia 28 stycznia 2025 r. nasza uczennica Laura Cichoń z klasy 7A wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Young Actors Scene. Wraz ze swoją opiekunką, panią Martą Alfawicką, udała się na konkurs, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bystrzycy.
Gratulujemy Laurze udziału i życzymy dalszych sukcesów!
Tłusty Czwartek
Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.
2Dzisiejszy dzień w naszej szkole, jak co roku w Tłusty Czwartek minął na słodko z pysznymi, posypanymi pudrem pączkami z konfiturą. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją, zajadając się tymi smakołykami. Wszystkie wypieki błyskawicznie zniknęły, co świadczy o tym, jak były pyszne!
Serdecznie dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za umilenie nam tego dnia.
Walentynki w naszej szkole
Walentynki to wyjątkowy dzień, który na stałe wpisał się w nasz szkolny kalendarz. Chociaż Walentynki kojarzą się przede wszystkim jako święto dla par, to przecież co roku 14 lutego świętują nie tylko zakochani. W końcu każda okazja do celebrowania miłości i życzliwych relacji jest dobra i warto ją popularyzować.
7W naszej szkole zarówno w oddziałach przedszkolnych, jak i w starszych klasach obchodziliśmy walentynkowe zwyczaje. By móc tego dnia poczuć naprawdę wyjątkową atmosferę, większość uczniów ubrana była na czerwono lub miała na sobie element odzieży w kolorze czerwieni. Jak co roku działała poczta walentynkowa, w której uczniowie mogli przekazać kartki z wyrazami sympatii do swoich koleżanek, kolegów. Nie zabrakło również wyrazów życzliwości i uznania pod adresem nauczycieli i pracowników szkoły. Każda klasa na swój własny sposób umilała sobie ten szczególny dzień, przekazując sobie serduszka, słodkości i upominki. Atmosfera przyjaźni i życzliwości oraz otoczenie w kolorze czerwieni panowały w całej szkole.
WARSZTATY „GIPSÓWECZKA” W KLASIE 3A
W styczniu uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach gipsowych, podczas których przygotowali upominki dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Podczas zajęć dzieci poznały również proces powstania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy.
2Prowadząca zajęcia Pani Agnieszka Rutkowska opowiedziała również dzieciom skąd pozyskuje się gips, jakie są jego rodzaje i do czego jest wykorzystywany. Podczas warsztatów każde dziecko otrzymało pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewów. Dzieci przygotowały gipsowe filiżanki i świeczniki. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Uczniowie mieli okazję do rozbudzenia swojej wyobraźni i rozwijania zdolności plastycznych.
Katarzyna Rakowiecka
Wędrująca książka
UWAGA! NOWY PLAN LEKCJI!
Od poniedziałku 17 LUTEGO 2025 roku obowiązuje nowy plan lekcji. Plan jest już dostępny w dzienniku Librus.
Bal karnawałowy
Bob budowniczy, jednorożec, żołnierz amerykański, dżokejka, policjant, wróżka, księżniczka, kowboj, pszczółka, kot, klown... i wiele, wiele innych barwnych przebierańców tańczyło w rytm porywającej muzyki pewnego przyjemnego, styczniowego poranka w naszej szkole.
40Ten wyczekiwany przez naszych milusińskich Bal Karnawałowy odbył się 29 stycznia, na krótko przed rozpoczęciem ferii zimowych. W zabawie brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1-3.
Piękna oprawa artystyczna i dobra muzyka to zasługa nauczycieli i świetnego wodzireja. Pojawiły się sprawdzone przeboje starsze i nowsze, do tańca i do zabaw, dla dziewczynek i dla chłopców, a nawet dla pań nauczycielek.
Dobry humor i atmosfera zabawy udzieliły się wszystkim – i małym, i dużym. Niech humory towarzyszące nam tamtego dnia dopisują nam przez cały rok.
REKRUTACJA 2025/2026
W zakładce REKRUTACJA 2025/2026 pojawiły się informacje na temat rekrutacji do klas I i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2025/2026
Piłka ręczna chłopców z klas IV-VI
W czwartek 30 stycznia reprezentacja szkoły w składzie: Kuba Markowski, Jan Dylewski, Filip Stachowicz, Nikodem Nowikowski, Alan Herba, Szymon Zwierzchowski i Vlad Tushchenko zagrała w turnieju piłki ręcznej chłopców z klas IV-VI.
Piłkarze ręczni SP6 zajęli VI miejsce.
Konkurs frazeologii biblijnej
Zapraszamy uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie do udziału w IV edycji Powiatowego e-Konkursu Frazeologicznego o tytuł „Alfy i omegi frazeologii biblijnej”.
Konkurs ma zasięg powiatowy, jest jednoetapowy i zostanie przeprowadzony online. Interdyscyplinarna tematyka konkursu odnosi się zarówno do wiedzy polonistycznej jak i biblijnej. Udział w tym wydarzeniu, dzięki opiece nauczyciela polonisty i nauczyciela religii, pozwoli uczniom poszerzyć te dwie dyscypliny wiedzy i doskonalić umiejętności językowe. Ciekawa forma, o którą dbają organizatorzy, daje szansę rozwijania zainteresowania. Pobudza też kreatywność.
Do konkursu mogą zgłosić się również uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii ale chcieliby pogłębić swoje wiadomości.
Ostateczny czas nadsyłania zgłoszeń upływa 7 marca 2025r.
Szczegóły w Regulaminie Konkursu dostępnym u p. Agnieszki Polak i p. Marzeny Peregudowskiej.
III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt z klas IV-VI
We wtorek 28 stycznia odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt z klas IV-VI. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce, choć przy większym szczęściu mogłaby również wygrać cały turniej. Trzy szkoły miały po jednej porażce i po cztery zwycięstwa. SP6 przegrała z SP8, SP8 z SP4, a SP4 z naszą szkołą.
O ostatecznym wyniku decydowała liczba bramek w poszczególnych meczach, a to sprawiło, że 1. miejsce zajęła "Czwórka", 2. "Ósemka", a 3. "Szóstka".
Skład naszej drużyny: Emilia Andrejczuk, Alicja Piotrowska, Sandra Loy, Milena Tomczyk, Milena Pluta, Nikola Łuczak, Oliwia Nędzarek, Julia Rybczyńska, Oliwia Czepiel i Oliwia Smolińska.
Gratulujemy
Wyniki etapu szkolnego konkursu Digital Wizards – DigitLabs!
Nasza szkoła przez chwilę zamieniła się w prawdziwą cyfrową arenę, gdzie młodzi mistrzowie nowoczesnych technologii zmierzyli się w niezwykłych zmaganiach. Konkurs „Digital Wizards” to prawdziwa gratka dla tych, którzy kochają informatykę i nowoczesne technologie, a także dla tych, którzy chcą zmienić świat za pomocą algorytmów, pomysłów i… odrobiny cyfrowej magii!
Konkurs miał na celu pobudzanie i rozwijanie pasji wokół czterech fascynujących obszarów: sztucznej inteligencji (AI), cyberbezpieczeństwa, marketingu cyfrowego oraz higieny cyfrowej. Czy można wyobrazić sobie lepsze wyzwanie?
Po wielu godzinach intensywnej pracy, kodowania i analizowania, oto nasi szkolni zwycięzcy etapu DigitLabs:
🥇1 miejsce – Julia Rybczyńska kl.6a – kwalifikacja do II etapu konkursu ( 2 miejsce w województwie dolnośląskim)
Nie mamy pewności, czy to AI podpowiadało jej rozwiązania, czy po prostu jest tak genialna, ale wiemy jedno – ta czarodziejka technologii wie, jak oczarować klawiaturę! 🖥️✨🥈2 miejsce – Krystian Szczypek kl.8a- kwalifikacja do II etapu konkursu ( 3 miejsce w województwie dolnośląskim)
Prawdopodobnie ma swoje serwery w chmurze, bo jego wiedza jest na poziomie globalnym! Brawo za kreatywność i techniczne wyczucie! ☁️💻🥉3 miejsce – Kacper Sapek kl.6b
Kodowanie? Cyberbezpieczeństwo? A może marketing cyfrowy? Żaden temat nie jest zbyt trudny dla naszego brązowego medalisty. Przy okazji, czy ktoś sprawdził, czy nie wymyślił właśnie nowej aplikacji? 😉📲Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników! 🎉 Dziękujemy za Wasz wysiłek, pasję i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnych etapach – obyście zdobyli upragnione miejsce na Obozie Naukowym i jeszcze bardziej rozwinęli swoje supermoce w świecie informatyki!
A dla wszystkich – pamiętajcie, że technologia to przyszłość, a Wy jesteście jej twórcami! Kto wie, może już teraz kodujecie przyszłość, która zmieni świat? 💡🌍
Joanna Porcenaluk
KONKURS „MÓJ RÓŻANIEC”
W październiku, zwanym miesiącem różańcowym odbył się konkurs dla klas I – „Mój różaniec”.
Chętne dzieci miały wykonać w domu (dopuszczalna była pomoc rodzica)różaniec z wybranego przez siebie materiału.
I tak, pojawiły się różańce z koralików, guzików, nakrętek, z kawałków kredek. W konkursie wzięło udział ok. 10 osób.
Laureaci, to:
I miejsce – Franciszek Pawlisz z kl.1a
II miejsce – Michalina Wosiek z kl.1a
III miejsce - Julia Łuczak z kl.
Wykonane prace wisiały na wystawce – na gazetce ściennej, zostały też pochwalone i nagrodzone.
Gratulujemy!!!
Organizator Marzena Ostojska
Klasa 7a w Kino Szkoła
Dnia 15 stycznia 2025 r. klasa 7a wraz z wychowawczynią Martą Alfawicką uczestniczyła w wyjściu do kina w ramach programu „Kino Szkoła”. Uczniowie obejrzeli film Game On, który poruszał tematykę sztucznej inteligencji.
3Film opowiadał o działaniu i rozwoju sztucznej inteligencji oraz jej wpływie na życie ludzi. Produkcja była nie tylko interesująca, ale także skłaniała do refleksji na temat roli nowoczesnych technologii w codziennym życiu.
Wyjście do kina stanowiło wartościowe połączenie edukacji z rozrywką, wzbogacając wiedzę uczniów o współczesnych osiągnięciach nauki.
Piłka ręczna chłopców z klas VII-VIII
W czwartek 16 stycznia odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców. W zawodach udział wzięła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Igor Potoczniak, Antoni Zendwalewicz, Tymon Wawrzyniak, Filip Przytuła, Antoni Bagiński, Paweł Dąbrowski, Szymon Żelem i Kuba Gawron.
W zawodach nasza szkoła zajęła VII miejsce.
Lekcja biblioteczna klasy 3a
W grudniu klasa 3a ponownie odwiedziła bibliotekę miejską Koronka i uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt.”Muminki”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z mieszkańcami Doliny Muminków i wprowadzenie dzieci w świat tych bohaterów.
6Muminki zna chyba każdy dorosły. Te małe trolle, stworzone przez fińska pisarkę Tove Jansson, podbiły serca ludzi na całym świecie. Jedni znają je z książek, inni z japońskiego serialu i filmu rozpowszechnianych w latach 90. Przez wielu znawców literatury Muminki uznawane są za fenomen literacki. Opowieści, dotyczące życia codziennego, są mądre i pisane prostym językiem. Książki o Muminkach rozwijają wyobraźnię i pogłębiają wrażliwość. Przygodę z Muminkami warto więc zacząć od najmłodszych lat.
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z jedną z książek opowiadającą o przygodach mieszkańców Doliny Muminków. Uczniowie wzięli udział w konkursach, licznych zagadkach i zabawach dotyczących zaprezentowanej książki.
Katarzyna Rakowiecka
Archiwum Aktualności