Za nami wspaniały Festyn Szkolno-Rodzinny!
W środę 10 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się niezapomniany Festyn Szkolno-Rodzinny, który zgromadził całą społeczność szkolną, rodziców oraz zaproszonych gości. Wydarzenie to było zwieńczeniem trwającej cały rok szkolny kampanii na rzecz poprawy jakości relacji międzyludzkich pod hasłem: „Szacunek, Empatia, Równowaga”. Jego celem była integracja społeczności szkolnej, promocja aktywnego spędzania czasu oraz wspólna zabawa uczniów, rodziców i nauczycieli.
Oficjalne otwarcie odbyło się w sali gimnastycznej. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Barbara Turczynowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Adrianna Adamska. W swoich przemówieniach Panie podkreślały wagę integracji oraz wspólnego spędzania czasu, a także podziękowały za zaangażowanie w organizację tego święta. Następnie nasi konferansjerzy – Pani Agnieszka Ostojska-Gołębiowska, uczennica Patrycja Borucka i uczeń Kacper Szostek – przedstawili szczegółowy plan imprezy i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.
Po części oficjalnej teren szkoły zamienił się w tętniący życiem plac zabaw i nauki. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z bogatej oferty przygotowanych stoisk:
- Strefa Kreatywna
- Strefa Czytelnicza
- Wolontariat
- Pierwsza Pomoc
- Koraliki
- Strefa Łamigłówek
- Lemoniada & Popcorn
- Wata Cukrowa i Gofry
- Wystawa Prac Dzieci
- Dmuchany Zamek
Wielkim powodzeniem cieszył się Konkurs z Nagrodami. Nic dziwnego, że kolejka chętnych nie miała końca – wszystkie fanty były niezwykle atrakcyjne i wartościowe!
Młodsi i starsi chętnie korzystali też ze stoisk oferujących napoje i różnorodne przekąski.
Równolegle z działaniem stoisk odbył się niesamowity pokaz „Mam Talent”. Byliśmy dumni, obserwując występy naszych zdolnych wychowanków. Dzieci zaprezentowały wyjątkowe umiejętności w wielu różnych kategoriach: Recytacja i Matematyka, Sport, Akrobatyka, Śpiew, Instrumenty i Taniec.
Na scenie wystąpili młodzi muzycy, grający na skrzypcach, flecie poprzecznym, trąbce, klawesynie i keyboardzie. Odbyły się widowiskowe popisy akrobatek, gimnastyczek i tancerek. Dzieci z zerówek oraz uczniowie zachwycili publiczność recytacją i śpiewem. Podziwialiśmy także talenty matematyczne i plastyczne. Gratulujemy pięknych prezentacji!
Trzymające w napięciu chwile nastąpiły o godzinie 18:20, kiedy to odbył się finał Konkursu z Nagrodami. Emocje sięgały zenitu, a szczęśliwcy wrócili do domów z wyjątkowymi upominkami głównymi. W tym roku do wygrania były: nowoczesna pralka, dwie drukarki, dron oraz monitor!
Dochód uzyskany podczas festynu (7368,30 zł) zostanie przeznaczony na zorganizowanie kącika integracji i relaksu dla uczniów. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz sponsorów. Wszystkim składamy serdeczne podziękowania za ciekawe pomysły, pracę, poświęcony czas, obecność i piękną, rodzinną atmosferę. Nawet deszczowa aura nie zepsuła klimatu zabawy!
Zapraszamy do oglądania fotorelacji!
Dyrektor Szkoły Barbara Turczynowska
Redakcja: Małgorzata Dopierała