• Powiatowa Kampania na Rzecz Świadomości Autyzmu

          • Powiatowa Kampania na Rzecz Świadomości Autyzmu
            Nauczyciele i Uczniowie wyróżnieni za udział w Kampanii

            „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski” to kampania społeczna zorganizowana w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana III Sobieskiego i Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie pod honorowym patronatem pana Zdzisława Brezdenia, Starosty Oławskiego.

            Jej realizacja rozpoczęła się w marcu, tuż przed Światowym Miesiącem Świadomości Autyzmu, którym jest kwiecień. Celem Kampanii było uświadomienie jak największej liczbie osób, czym jest autyzm. Hasło towarzyszące kampanii miało na celu wskazanie, jak przeciwdziałać dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin oraz jakie zmiany można wprowadzić w przestrzeni publicznej, by polepszyć im jakość życia. 
            22 kwietnia w aulii LO Nr I odbyła się uroczysta gala połączona z podsumowaniem działań prowadzonych w ramach Kampanii. W obecności zaproszonych gości – pani Magdaleny Bronowickiej - Romei, naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, pana Witolda Niemirowskiego – Wicestarosty Oławskiego oraz nauczycieli i uczniów z całego powiatu i oławskich mediów, pani Małgorzata Peremicka - dyr. szkoły i pan Wicestarosta wręczyli nagrody laureatom konkursów – łącznie 41 uczniom z powiatu oławskiego i podziękowania dla prawie 20 nauczycielom, którzy zechcieli zaangażować się w różnorodne działania. 
            W ramach kampanii nagrodzono m.in. uczniów szczególnie wrażliwych na los najsłabszych, którzy reprezentowali nasz powiat  w „Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym – Pomóż Ocalić życie bezbronnemu”. Pamiątkowy dyplom otrzymał Antoni Zendwalewicz, uczeń kl. IV a z naszej szkoły.
            Za działania skierowane nie tylko do uczniów, ale również do nauczycieli, podziękowania otrzymały panie -  Barbara Zawiślak – Kotwica, Aneta Ratke i Danuta Ostrowska – Szczupał, nauczycielki z naszej szkoły, które zaangażowały się w poprowadzenie wybranych modułów konferencji pt. „Autyzm. Większa wiedza, większa pomoc”. Przygotowała ją w formie online pani Blandyna Rosół – Niemirowska we współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli i Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Oławie. W konferencji wzięło udział około trzydzieściorga nauczycieli z powiatu oławskiego. 
            Pani Barbara Zawiślak – Kotwica w ramach Kampanii przygotowała dla uczniów LO Nr I zajęcia z preorientacji zawodowej w pracowni integracji sensorycznej (o czym już pisaliśmy na stronie naszej szkoły). Gala będzie transmitowana przez OTvK. 

            Koordynatorzy Kampanii:
            Jolanta Szewczyk i Katarzyna Bandura
            Fot. Archiwum LO Nr I w Oławie

          • Happy Easter! Wielkanoc po angielsku

          • Kolejnym etapem realizacji innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, były wielkanocne  zwyczaje.  Szkoły podstawowe z Oławy przyłączyły się do projektu „Wymiany świątecznych kartek Wielkanocnych” zorganizowanego przez nauczycielkę języka angielskiego p Martę Alfawicką ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie.

            Wraz z uczniami  stworzyliśmy wspólnie  wielkanocne kartki, które przed świętami Wielkanocnymi trafiły do Oławskich szkół.  Dzieci stworzyły przepiękne kartki z życzeniami po angielsku. Każda szkoła otrzymała symboliczny dyplom z podziękowaniem za udział. 
            Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i kreatywność, a nauczycielom za współpracę.

            Szczególne podziękowania dla:

            P. Moniki Duda - SP 3
            P. Eweliny Wesołowskiej i Małgorzaty Władyka - SP 4
            P. Elżbiety Zbroniec - Gałuszka - SP 5
            P. Pauliny Wasilko - SP 8
            P. Agaty Krajewskiej - Gminna Szkoła Podstawowa

            Organizator projektu: Marta Alfawicka 
            Szkoła Podstawowa nr 6

          • Preorientacja zawodowa w gabinecie SI

          • 12 kwietnia klasa 2 Cp z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana III Sobieskiego wraz z p. J.Szewczyk wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 6 w Oławie na warsztaty o terapii integracji sensorycznej. Zajęcia przeprowadziła pani Barbara Zawiślak - Kotwica, która jest ekspertem w tym temacie.

            Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda gabinet do terapii SI oraz poznaliśmy drogę zawodową, jaką przebyła nasza prowadząca, by zostać terapeutą sensorycznym. Na koniec mogliśmy spróbować aktywności wykorzystywanych do wyzwalania konkretnych reakcji sensorycznych. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę oraz wdzięczni za możliwość uczestnictwa w warsztatach.

            Klasa 2 Cp serdecznie dziękuje pani Barbarze Zawiślak – Kotwicy

            za pasję, z jaką przygotowała i poprowadziła dla nas zajęcia!

            Karolina Kłaczek

          • Velvet - piątka dla natury

          • Bardzo dziękuję za zaangażowanie i oddane głosy. Jesteśmy w gronie laureatów konkursu - "Velvet - piątka dla natury". 

            wychowawczyni kl. 3a - Małgorzata Dopierała

          • Warsztaty z robotyki w Edu-point kl.5a

          • 21.04.22r. Kl.5a pod opieką wychowawcy pani Joanny Porcenaluk uczestniczyła w  interesujących warsztatach z robotyki pt. "Kosmos" w oławskim Edu-point.

            Galeria zdjęć mówi sama za siebie - było świetnie!!! Wkrótce tam wrócimy na kolejne zajęcia.

          • WARSZTATY Z DOGOTERAPII „My nie gryziemy”

          • Organizator akcji Fundacja Ewy Naworol

            W dniach 5-6 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty z dogoterapii „My nie gryziemy”. Organizatorem akcji jest Fundacja Ewy Naworol.

            Już dzień wcześniej na teren szkoły wjechałakolorowaamerykańska ciężarówka z mobilną salą edukacyjno-multimedialną. Jej przyjazd wzbudził u dzieci ogromną ciekawość. Z zainteresowaniem spoglądały z okien na ogromne i kolorowe auto.

            Dzieci w grupach uczestniczyły w warsztatachw zakresie bezpiecznej i prawidłowej komunikacji z psem oraz w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Pani prowadząca zajęcia opowiadała jak  bezpiecznie obcować ze zwierzętami, jak zwrócić uwagę na sygnały wysyłane przez psy – mowa ciała, jak prawidłowo zachować się w sytuacji zagrożenia atakiem agresywnego psa. Dzieci zapoznały się również z zasadami odpowiedzialnej opieki nad własnym zwierzęciem oraz zasadami zdrowego żywienia psa i kota, zgodnie z ich naturą. Dzieci mogły poznać i przywitać się z dwoma psami, które również uczestniczyły aktywnie w warsztatach.Po zajęciach dzieci otrzymały książeczki edukacyjne.

            Bardzo dziękujemy Pani Annie Rytwińskiej za przeprowadzenie warsztatów.

            Katarzyna Rakowiecka

          • Kartki Wielkanocne

          • Dzieci i uczniowie klas I-V wykonali na lekcjach religii kartki wielkanocne z życzeniami świątecznymi. Prace te zostały przekazane dla podopiecznych Hospicjum na ręce pań pielęgniarek.

            W Domu Opieki Społecznej na ul. Lwowskiej. Antek S. i Oliwia J. uczniowie z kl.Va w imieniu braci uczniowskiej naszej szkoły przekazali  kartki panu Waldkowi i pani Teresie.W dowód wdzięczności otrzymaliśmy ozdobne słoiczki wykonane przez panią Teresę i symbolicznego cukiereczka.

            Katechetka Elżbieta Zarówna

          • Odział 0a na warsztatach wielkanocnych w EDU POINT

          • 8 kwietnia dzieci z oddziału 0a uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach w Edu Point. Zabawa była wyśmienita! Było chowanie i szukanie jajeczek, malowanie gipsowych jajek i kwiatuszków oraz malowanie prawdziwych jajek na specjalnie skonstruowanej do tego maszynce z klocków lego.

            Nie obyło się też bez bitwy na poduszki i kulki.

            wych. Katarzyna Rakowiecka

          • Konkurs Recytatorski „Wiosenne wierszowanie” w oddziałach 0a i 0b

          • 31 marca odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie dzieci do występów z udziałem publiczności oraz prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci.

            Nasze przedszkolaki dzielnie pokonały tremę i pięknie recytowały wierszyki poświęcone tematyce wiosennej.
            Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

            Wychowawczynie Katarzyna Rakowiecka i Joanna Zabłocka

          • Warsztaty w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „ Tęcza”

          • 1 kwietnia uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Martą Alfawicką odwiedzili oławskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Tęcza”.

            Przywitała nas pani prezes  Wiesława Pohoriło i oprowadziła po ośrodku. Zobaczyliśmy sale żółtą, z łóżkiem wodnym oraz salę białą, gdzie odbywają się zajęcia z logopedii. 

            Zapachy zaprowadziły nas do kuchni, gdzie podopieczni fundacji przygotowywali właśnie obiad. Następnie czwartoklasiści poznali miejsca pracy pozostałych podopiecznych. Spotkaliśmy wiele wspaniałych osób i zobaczyliśmy jak wyglada ich dzień.  

            Wzięliśmy udział w warsztatach, podzieleni na grupy, przygotowywaliśmy dekoracje wielkanocne w pracowniach: Arteterapii, Gospodarstwa Domowego, Ceramicznej, Przygotowania Zawodowego oraz Umiejętności Osobistych. Wszystkie własnoręcznie wykonane dzieła zabraliśmy do domu. 

            Dzięki tej wycieczce uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat pracy podopiecznych i ich opiekunów w Stowarzyszeniu Pomocy „Tęcza”. 

            Bardzo dziękujemy pani Adrianie Żyteckiej-Bartosik za pomoc w organizacji i wszystkim pracownikom Stowarzyszenia za miłe przyjęcie. 

            Wycieczka zorganizowana w ramach programu wychowawczo- zawodowego oraz z okazji „Dnia Autyzmu”.

          • KinoSzkoła

          • Oddziały przedszkolne oraz klasy I - V  naszej szkoły uczestniczą w Interdyscyplinarnym  Programie Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła. Podczas zajęć wyświetlane są filmy krótkometrażowe, poprzedzone ciekawymi zabawami edukacyjnymi.

            Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem biorą udział w pogadankach, dzięki którym przyswajają wiadomości z różnych dziedzin życia. Często poruszanym tematem na zajęciach są wzajemne relacje, szacunek tolerancja.

            Koordynator Joanna Zabłocka

          • Oddziały 0a i 0b witają pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca powitaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia w szkole zrobiło się kolorowo i wiosennie. Wszystkie dzieci wyruszyły w pięknych kolorowych strojach w wesołym korowodzie wokół szkoły wśród śpiewu i wiosennych okrzyków żegnających zimę i witających wiosnę.

            Dzień ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

            Katarzyna Rakowiecka

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie
        • mgr inż. Barbara Turczynowska
        • tel/fax 71 3137256
        • ul. Sportowa 6, 55-200 Oława Poland
        • Admin strony: jb69@onet.eu
        • Konto Rady Rodziców: 70 9585 0007 0010 0002 4224 0008
        • Adres skrytki ePUAP:/SP6Olawa/SkrytkaESP
      • Logowanie