• Karnawał w szkole

• 27 stycznia 2023 zorganizowaliśmy szkolną dyskotekę. Tematem przewodnim były postacie z kreskówek.

Nie brakowało: księżniczek i królewiczów, kowbojów i wróżek oraz Wednesday, duchów, piratów i wielu, wielu innych twórczych i magicznych przebrań. Szkołę ubarwiły kolorowe balony, było ich całe mnóstwo! Wszyscy tańczyli i bawili znakomicie, przegryzając przy tym co jakiś czas popcorn. Przetańczyliśmy całe 3 godziny , świetnie się bawiąc i wcielając w odpowiednie dla naszego stroju postaci z różnorodnych bajek. Podczas zabawy odbyły się wybory na króla i królową balu. Gratulujemy Lilianie (król) i Ewie (królowa) z klasy 6a. Atmosfera była bardzo przyjemna i nie wiadomo kiedy przyszedł czas by rozejść się do domów.

Świetnie wspominamy tę zabawę i oby kolejne udały się równie dobrze jak ta! Dziękujemy panu Pawłowi za pyszny popcorn a pani Marcie za poprowadzenie całej imprezy i za zdjęcia z fotobudki.

• Tydzień brytyjski

• W dniach od 16 do 20 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole "London’s week". Celem "Tygodnia Brytyjskiego" było rozbudzenie zainteresowania nauką języka angielskiego oraz wzbogacenie wiedzy na temat Zjednoczonego Księstwa Wielkiej Brytanii.

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu powyższych projektów, a zdobyta wiedza na długo zostanie zapamiętana przez naszych uczniów.

Marta Alfawicka
            nauczyciel języka angielskiego

• ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU

• W POWIATOWYM e-KONKURSIE FRAZEOLOGICZNYM o tytuł „Alfy i omegi frazeologii biblijnej”

edycja II

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Nauczyciele dwóch oławskich szkół - Szkoły Podstawowej nr 3 im. Orląt Lwowskich oraz Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie przygotowali dla uczniów klas IV Powiatowy e-Konkurs Frazeologiczny o tytuł „Alfy i omegi frazeologii biblijnej”. Konkurs odbędzie się online w kwietniu 2023r.
            Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie SP nr 3 i SP nr 6 oraz u uczących nauczycieli języka polskiego i religii, którzy mogą również zgłaszać organizatorom zainteresowanych uczniów.
            Zapraszamy do udziału w konkursie. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody!

Regulamin_Powiatowego_Konkursu_FRAZEOLOGICZNEGO.pdf

W imieniu organizatorów:
            Ewa Piękoś (SP nr 3)
             Bożena Chmiel (SP nr 6)

• Mediacje

• Mediacja to doskonałe narzędzie do rozwiązywania konfliktów w szkole. Jest też dobrym instrumentem wychowawczym: uczy tolerancji, odpowiedzialności i szacunku.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z projektem programu "Mediacje szkolne jako sposób rozwiązywania konfliktów w środowisku szkolnym". Jest to program socjalny opracowany przez mediatora, pracownika socjalnego. Mediatorami są uczniowie-wolontariusze. Osoba wybrana na mediatora  powinna cieszyć się dobrą opinią w szkole, być osobą odpowiedzialną, mieć łagodne usposobienie; powinna posiadać odpowiednie umiejętności komunikacyjne. Wyboru mediatorów dokonuje się spośród zgłoszonych kandydatów. Po jego dokonaniu uczniowie-mediatorzy przechodzą szkolenie, które prowadzą profesjonalni mediatorzy z ośrodków mediacji. Szkoła organizuje ponadto grupę wsparcia dla mediatorów. Są to główne założenia tego programu. Najistotniejsze w programie jest to, że cała szkoła, począwszy od dyrekcji a skończywszy na uczniach i rodzicach, włącza się w program, a konflikt rówieśniczy rozstrzygany jest w gronie rówieśników. W ten sposób dzieci uczą się aktywnie i konstruktywnie rozwiązywać konflikty.

• Wspólne świąteczne spotkanie w klasie 3b

• Grudzień to czas spotkań z najbliższymi, dlatego w tym przedświątecznym czasie zaprosiliśmy do klasy naszych Rodziców. Przedstawiliśmy krótki występ artystyczny szukając odpowiedzi  na pytanie: „Dlaczego są święta Bożego Narodzenia?”.

Śpiewaliśmy kolędy nie tylko po polsku, oraz z pomocą Rodziców ozdabialiśmy pierniki i malowaliśmy bombki. Było to bardzo udane spotkanie,  Rodzice okazali nam dużo wsparcia i pomocy.

Wychowawca
            Jadwiga Mazurek

• Mikołajki na ranczo Gać

• W tym roku klasa 3b i klasa 2b wyjechały na spotkanie z Mikołajem na rancza Gać. Spotkanie odbyło się w chatce św. Mikołaja, gdzie dzieci malowały świąteczne figurki popijając ciepłe kakao.

Każdy mógł przejechać się na konikach, pobawić na powietrzu i zjeść kiełbaskę z grilla. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem, który przyniósł dzieciom prezenty. Wszyscy zadowoleni wrócili z wycieczki i czekają na Mikołaja w przyszłym roku.

Wychowawca
            Jadwiga Mazurek