• WIZYTA DZIECI Z ODDZIAŁU 0A W BIBLIOTECE KORONKA I IZBIE MUZEALNEJ

• 4 marca dzieci z oddziału 0a odwiedziły bibliotekę Koronka oraz Izbę Muzealną. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem  oglądały wnętrze biblioteki, wysłuchały fragmentu bajki i oglądały zgromadzone zbiory książek. W Izbie Muzealnej dzieci wysłuchały ciekawostek na temat Oławy i zadawały sporo pytań.

• DZIEŃ KOBIET W ODDZIALE 0A

• 8 marca to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno dla tych małych, jak i dużych.

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z oddziału 0A złożyli swoim koleżankom życzenia, wręczyli im piękne kwiatki i niespodzianki oraz poczęstowali pysznymi babeczkami.Z dziewczęcych twarzy uśmiech nie schodził przez cały dzień. Wszystkie Panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

• Dzień Kobiet w 5a

• Dziewczynki z kl.5a wraz  panią Joanną Porcenaluk i panią Izabelą Spychałą -Niedźwiecką serdecznie dziękują za życzenia, piękne laurki i słodkości od chłopców z klasy.

Chłopaki jesteście kochani.

• Pingwin u logopedy

• Tydzień z  pingwinami

Powolutku żegnamy zimę i z wielką nadzieją wypatrujemy pierwszych oznak przedwiośnia za oknem. W gabinecie szkolnego logopedy zakończyliśmy cykl zimowych zajęć terapeutycznych, tygodniem pt. ,,Pingwin u logopedy”. Uczniowie wzięli udział w tych zajęciach z wielkim zainteresowaniem i aktywnością. Okazało się, że pingwiny to ptaki bardzo lubiane przez uczniów.

Zajęcia rozpoczynaliśmy od stymulacji słuchowej  i układu rytmiczno- ruchowego do piosenki Śpiewających Brzdąców pt. „Pingwinek”. Następnie uczniowie zapoznani zostali z rożnymi gatunkami pingwinów np.: pingwin cesarski, mały, białobrew, przylądkowy, skalny, królewski, Adeli. W dalszej kolejności zadanie polegało na dopasowaniu nazw gatunków pingwinów do ilustracji zaprezentowanych przez logopedę.

Podczas ćwiczeń oddechowych należało nakarmić pingwinki kolorowymi rybkami, przenosząc je rurką na ich brzuszki.  Kolejne zadanie wymagało od uczniów precyzyjnego chwytu, a mianowicie wykorzystując
            w terapii klocki Lego Duplo uczniowie budowali lodowe kry dryfujące po morzu  i utrwalali poprawną wymowę głosek.

Stymulując czucie powierzchniowe, ale również zmysł wzroku,  uczniowie wyszukiwali ukrytych pingwinków pośród barwionego na niebiesko ryżu, który na potrzeby zajęć stał się śniegiem z dalekiej Antarktydy.

Uczniowie starszych klas wspólnie z logopedą czytali artykuły o biegunie południowym, odnajdywali w tekście różne ciekawostki dotyczące tej  niezwykłej krainy. Jedną z nich było np. to, że żyją tam komary.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali tematyczne karty pracy.Wyszukiwali w nich pingwinów pływających w morzu, wyznaczali im drogę do zagrody, wykonywali ćwiczenia prezentowane przez te urocze stworzenia. To był bardzo interesujący tydzień.

Barbara Zawiślak-Kotwica

• My Day - projekt z języka angielskiego

• Na języku angielskim w ramach projektu plastyczno-językowego „My day”  uczniowie klasy 3a przygotowali plakaty z opisem swojego typowego dnia. Celem zadania było ćwiczenie określania godzin w języku angielskim oraz utrwalenie zwrotów życia codziennego takich jak np. have breakfast (jeść śniadanie),  brush teeth (myć zęby), go to school (iść do szkoły) czy hang out with friends (spędzać czas z przyjaciółmi).

Wszyscy uczniowie spisali się doskonale, poprawnie i ciekawie opisując swoje codzienne zajęcia. Poniżej prezentacja kilku plakatów.

Opracowanie: Marta Alfawicka, nauczycielka języka angielskiego