• Tydzień Kodowania w naszej szkole

• Nasza szkoła uczestniczyła w dniach 8 – 23.10.2022 r. w Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek. Celem akcji jest popularyzacja i promocja nauki programowania.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość.Podczas zajęć korzystali z gier edukacyjnych, planszowych, programów takich jak Scratch czy strony: nowoczesnenauczanie.edu.pl, code.org.pl. Dzieci chętnie podejmowały się zadań z kodowaniem, rozszyfrowywały także kody na kartce oraz podczas różnych zabaw tworzyły  własne szyfry, gry.

W dzisiejszych czasach umiejętność programowania jest bardzo ważna, przygotowuje młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu codziennym. Z programowaniem uczniowie spotykają się na co dzień, na różnych zajęciach w szkole, jak i poza szkołą. Kodowanie to świetna zabawa. Chociaż Tydzień Kodowania dobiegł końca, uczniowie naszej szkoły nie kończą przygody z kodowaniem.